Stratejik Planlama Eğitimi gerçekleştirildi

“Ortak Piyasa Düzeni Gerekliliklerine Uyum için Strateji Geliştirilmesi Teknik Yardım Projesi” kapsamında, Stratejik Planlama Eğitimi 24 Nisan 2018'de Grand Ankara Otel’de gerçekleştirildi.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Gürcan Özdağ, projenin; ortak piyasa düzeni uyum stratejisinin hazırlanması ve ortak piyasa düzeni ile ilgili farkındalığın ve proje paydaşlarının kurumsal kapasitesinin artırılması olarak iki temel hedefinin olduğunu hatırlattı. Sayın Özdağ, ikinci hedef doğrultusunda 11 eğitim başlığı belirlendiğini vurgulayarak, bu 11 başlıktan ilki olan Stratejik Planlama eğitiminin ardından, geri kalan eğitimlerin Mayıs ayının ilk yarısında ve Haziran ayının sonunda yapılacağını ve ilgili tüm kurum ve kuruluşların aktif katılımlarını beklediklerini ifade etti.

Eğitim semineri, proje uzmanlarından Ufuk Kırmızı tarafından verildi. Seminerin sabah oturumunda stratejik plan ve gerekliliği üzerinde duruldu. Katılımcıların kişisel ve kurumsal tecrübelerini diğer katılımcılarla paylaşmasının teşvik edildiği eğitimin öğleden sonraki oturumunda ise stratejik plan hazırlama metodolojisi güncel örnekler üzerinden açıklandı.

Eğitime Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yanında ilgili diğer kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri temsilcileri katılım sağladı.

Konuyla ilgili dokümanlara ulaşmak için lütfen tıklayınız.